EXHIBITIONS
Bill Alpert
Marc Baptiste
Norman Bluhm
Marilena Borgna
Audrey Code
Anne Dunn
DeDe Fedrizzi
James Gilroy
Jim Klein
Andrew Levitas
Neck Face
Mike O’Meally
Mike Piscitelli
Rie Rasmussen
Stephanie Rose
Deborah N. Sessel
Alexandra Wiesenfeld
Installation by Neil Grayson for:
John Ashbery
James Crutchfiled
Angus Fletcher
Joan Richardson
Genevieve Asse
Miguel Barcelo
Jean-Michel Basquiat
Max Beckmann
Pierre Bonnard
Jean Dubuffet
Max Ernst
Marc-Antoine Fehr
Paul Gauguin
Alberto Giacometti
Albert Goodwin
Francisco de Goya
Philip Guston
Eva Hesse
Victor Hugo
J.A.D. Ingres
Paul Klee
Henri Laurens
Henri Matisse
Claude Monet
Zoran Music
Irving Petlin
Pablo Picasso
Mark Rothko
Kurt Schwitters
Georges Seurat
Nicolas de Stael
Joaquin Torres-Garcia
J.M.W. Turner
Giovanni Bosch
Lilliam Cuenca
Angel Delgado
Carlos Estévez
Mario Garcia Joya
Armando Guiller
Carmen Herrera
Rafael Lopez-Ramos
Heriberto Mora
Arturo Rodriguez
Gilberto Ruiz
Arnaldo Simon
CUBA ARTS NY 2005
Alejandro Anreus
Nereida Garcia Ferraz
Ofill Echevarria
Eugenio Espinosa
Carlos Gonzalez
Silvia Lizama
Miguel Loredo
Maria Martinez-Canas
Abelardo Morell
Glexis Novoa
Mario Petrirena
Rafael Soriano
Raimundo Travieso
Baruj Salinas
by Art+Commerce & Dactyl
Henry Chalfant
Alejandra Delfin
Judy Glantzman
Louise Lawler
Annie Lebovitz
Roy Lichtenstein
Nicole Maddox
Robert Mapplethorpe
Craig McDean
Steven Meisel
Perry Ogden
Terry Richardson
Stash
Tats Cru
Angela Boatright
Alex Corporan
A-Ron the Don
Leo Fitzpatrick
Keith & Anne Hufnagel
Todd Jordan
J2
Ryan McGinley
Aaron Meza
Mike O’Meally
Dave Ortiz
Shadi Perez
Athena Razo
Giovanni Reda
Elska Sandor
Suekwon
Carla Ullman
HEROES & VILLAINS
Willem Dafoe
James Gilroy
Tom Sachs
Yelena Yemchuk
POOR PEOPLE”S ECONOMIC RIGHTS
S MAGAZINE 2007
Asger Carlsen
Boris Hoppek
Chloe Sells
Christian Friis
Enrique Badulescu
Ernesto Gonzalez
Felix Lahrer
Jens Stoltze
John Minh
Nguyen Mads
Teglers Manolo
Campion Massimo
Michael Leardini
Nick Schmelling
Dewar Parra
Ryan Michael Kelly
Ulla Puggaard
Vanina Zouravlion
Vincent Dilio
Warwick Saint
S MAGAZINE 2009
Bela Borsodi
Christian Friis
Ernesto Gonzalez
Christophe Kutner
Dan Martensen
Danielle Levitt
Dash Snow
Enrique Badulescu
Fay Cantor-Stephens
Henry Obasi
Jason Dill
Jens Stoltze
Lars Botten
Marcus Ohlson
Max Blagg
Montse
Neck Face
Neil Grayson
Phillippe Rossetti
Rankin
Sayo Nagasse
Signe Vilstrup
Simon Pillard
Sofia King
Stacey Mark
Tony O’Neill
Tre Dadler Inc
Ulla Puggaard
Vincent Skeltis
UXA Project: ART OF MOTION
SCREENINGS & PERFORMANCES
Darren Aronofsky
Peter Care
Larry Clark
Alec Coiro
Rhys Coiro
Kate Earl
Sean Gullette
Gad Hollander
Norman Jewison
Ken Kobland
Johannes Tonio Kreusch
Patrick Markey
Jeff Mills
Keenan Milton
Tristan Perich
Aaron Raskin
Rie Rasmussen
Rocket Redglare
Reese
Richard Sandler
Kate Valk
Brett Vapnek
Fredo Viola
The Wooster Group
ME MAGAZINE
Curated by Claudia Wu
Paul Gondry
Michel Gondry